НБА

Леброн се врати, Лејкерс првпат победи во гости (ВИДЕО)

По шест натпревари пауза поради повреда, Леброн Џејмс се врати во составот на Лос Анџелес Лејкерс кој ја забележа првата гостинска победа оваа сезона откако славеше кај Сан Антонио со 105-94. 

Леброн Џејмс и Ентони Дејвис беа главни во победата на Лејкерс. Дејвис постигна 25 поени имаше и 15 скокови, Леброн реализираше 21 поен и имаше осум скокови. Најдобар кошаркар кај Сан Антонио беше Џонс со 19 поени.
 
 
Гостински триумф забележа и Денвер кој славеше кај Лос Анџелес клиперс со 114-104. Никола Јокиќ имаше дабл-дабл учинок со 19 поени и 13 скокови, најефикасен кај Денвер беше Гордон со 29 поени, Мареј постигна 21. За Клиперс, Вол реализираше 23 поени.
 
 
Резултати:
 
Шарлот - Минесота 110:108
Орландо - Филаделфија 99:107
Њујорк - Портланд 129:132
Бостон - Сакраменто 122:104
Хјустон - Атланта 128:122
Индијана - Бруклин 128:117
Мајами - Вашингтон 110:107
Милвоки - Кливленд 117:102
Оклахома - Чикаго 123:119
Сан Антонио - Лејкерс 94:105
Феникс - Детроит 108:102
Голден стејт - Јута 129:118
ЛА Клиперс - Денвер 104:114

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе