НБА

Кошаркарите на Лејкерс се степаа меѓу себе! (ВИДЕО)

Атмосферата во таборот на Лос Анџелес Лејкерс се чини дека е далеку од нормално ниво, синоќа се случи инцидент во кој главната улога ја имаа Ентони Дејвис и Двајт Хауард. 

Лејкерс синоќа го доживеаа вториот пораз во новата сезона откако загубија од Феникс со 115-105. 
 
За време на еден од тајм-аутите дојде до пресмета меѓу Ентони Дејвис и Двајт Хауард. Веднаш реагираа нивните соиграчи и спречија поголема физичка пресметка.

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе