Евролига

Кошаркарите на Црвена звезда одбија да држат парола против војната во Украина, па добија жестоки свирежи (ВИДЕО)

Пред почетокот на мечот од Евролигата меѓу Жалгирис и Црвена звезда, гостинските кошаркари одбија да држат парола против војната во Украина па беа „наградени“ со жестоки свирежи од публиката.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе