Евролига

Кошаркарите на Црвена звезда одбија да држат парола против војната во Украина, па добија жестоки свирежи (ВИДЕО)

Пред почетокот на мечот од Евролигата меѓу Жалгирис и Црвена звезда, гостинските кошаркари одбија да држат парола против војната во Украина па беа „наградени“ со жестоки свирежи од публиката.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе