НБА

Кари со 43 поени го предводеше Голден стејт до победа во Бостон (ВИДЕО)

Голден стејт со 107-97 го победи Бостон на негов терен, го врати брејкот и сега повторно има предност на домашен терен, 2-2 е во финалната серија. 

Голден стејт успеа да го анулира поразот на домашен терен, Кари имаше брилијантна партија и му донесе многу важна победа на својот тим.
 
Бостон водеше во првиот дел кој го доби со 54-49, но работите се променија во вториот дел кога Голден стејт го сврте мечот и на крајот славеше со убедливи десет поени разлика 107-97.
 
Стеф Кари беше херојот на мечот, тој имаше 43 поени и десет скокови, најдобар кај Бостон беше Тејтум со 23 поени и 11 скокови.
 
Следниот натпревар се игра на теренот на Голден стејт.
 

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе