Славјето на титулата премина во нереди

Хаос низ улиците на Лос Анџелес, полицијата се судри со навивачите на Лејкерс (ВИДЕО)

По освоената шампионска титула, навивачите на Лос Анџелес Лејкерс излегоа на улиците да прослават, по што почнаа судири со полицијата и настанаа вистински нереди. 

Илијадници луѓе излегоа да ја прослават титулата на Лејкерс, фановите се собираа во близина на Стејплс центар.
 
Славјето набрзо премина во борби меѓу навивачите и полицијата која употребуваше солзавец против толпата.
 
Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Грасети го осуди собирањето на фановите на Лејкерс во време на пандемија.
 
Лос Анџелес Лејкерс со 106:93 го победи Мајами и ја доби финалната серија со 4-2 со што по 17. пат ја освои титулата израмнувајќи се со Бостон по бројот на освоени трофеи.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе