НБА

Голден стејт ја прекина серијата на Феникс од 18 победи по ред (ВИДЕО)

Сонцата од Феникс конечно загубија, Голден стејт е тимот кој им ја прекина фантастичната серија, резултатот беше 118-96. 

По 18 победи по ред, Феникс конечно ја почувствува горчината на поразот. Голден стејт синоќа беше подобар противник и славеше убедлив триумф.
 
Голдеј стејт водеше во текот на целиот меч, постојано зголемувајќи ја предноста за на крајот да победи со 118-96.
 
Стеф Кари со 23 поени беше најефикасен во тимот на Голден стејт, Пeјтон и Вигинс постигнаа по 19, најдобар кај Феникс беше Ајтон со 23 поени.
 
 
Резултати:
 
Индијана - Мајами 104:113
Вашингтон - Кливленд 101:116
Атланта - Филаделфија 96:98
Бруклин - Минесота 110:105
Хјустон - Орландо 118:116
Далас - Њу Орлеанс 91:107
Јута - Бостон 137:130
Голден стејт - Феникс 118:96
ЛА Лејкерс - ЛА Клиперс 115:119

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе