НБА

Голден стејт го прегази Мемфис, победа од 30 поени разлика (ВИДЕО)

Голден стејт одигра брлијантен меч и постигна дури 142 поени, а Мемфис 30 помалку, Кари и соиграчите поведоа со 2-1 во серијата, втор триумф обезбеди и Милвоки кој со 103-101 беше подобар од Бостон. 

Голден стејт покажува моќ во натпреварите од плеј-офот, Мемфис не може само со Џа Морант кој беше расположен за игра, но не и неговите соиграчи.
 
Стеф Кари со 30 поени беше најдобар кај Голден стејт, Пул постигна 27, најдобар на мечот беше Морант со 34 поени.
 
 
Милвоки предводен од Адетокумбо го победи Бостон со 103-101. Тој постигна 42 поени, имаше 12 скокови и осум асистенции, најдобар кај Бостон беше Браун со 27 поени и 12 скокови.
 
 
Резултати:
Милвоки - Бостон 103:101 (2-1)
Голден стејт - Мемфис 142:112 (2-1)
 

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе