НБА

Голден стејт го освои западот и се пласира во големото НБА финале (ВИДЕО)

Голден стејт со 120-110 го победи Далас и со 4-1 стана шампион на западот и  се пласираше во големото НБА финале. 

Голден стејт лесно ја доби финалната серија во западната конференција со Далас, загуби само еднаш и на убедлив начин избори место во главното финале.
 
Ноќеска мечот го решија во првото полувреме кое го добија со 69-52. До крајот на мечот само рутински ја одржаа предноста.
 
Клеј Томпсон беше фантастичен, постигна 32 поени, од кои осум тројки, во составот на Далас, Лука Дончиќ реализираше 28 поени.
 
 

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе