Првиот кошаркар во НБА заразен од коронавирус

Гобер: Го загубив чувството за мирис од коронавирусот

Првиот кошаркар во НБА кој беше заразен од коронавирусот, Руди Гобер се пожали дека го загубил чувството за мирис. 

Кошаркарот на Јута Џез, Руди Гобер е првиот играч во НБА лигата кој беше позитивен на КОВИД-19.
 
Тој во моментов е во изолација и се бори да го победи вирусот, но покрај стандардните има и симптоми на губење на мирисот и вкусот.
 
„Само да ве информирам дека губењето на мирис и вкус дефинитивно е еден од симптомите, не можам ништо да помирисам во последните четири дена. Некој друг дали има слично искуство?“, напиша Гобер на својот твитер профил.

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе