Гест кој воодушеви

Гасол својот роденден го помина со ќерките на Коби Брајант (ФОТО)

Голем гест на поранешниот соиграч на Коби Брајант, Пау Гасол својот 40. роденден го помина со ќерките на легендарниот кошаркар кој загина во хеликоптерска несреќа. 

Гасол и Брајант не беа само соиграчи, тие беа и пријатели, па Шпанецот на својот посебен ден кога полнеше јубилејни 40 години отиде кај ќерките на Коби.
 
Сопругата на Коби Брајант преку својот инстаграм профил на стори објави од дружбата на Гасол со нејзините деца.
 
 
 
 

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе