Гест кој воодушеви

Гасол својот роденден го помина со ќерките на Коби Брајант (ФОТО)

Голем гест на поранешниот соиграч на Коби Брајант, Пау Гасол својот 40. роденден го помина со ќерките на легендарниот кошаркар кој загина во хеликоптерска несреќа. 

Гасол и Брајант не беа само соиграчи, тие беа и пријатели, па Шпанецот на својот посебен ден кога полнеше јубилејни 40 години отиде кај ќерките на Коби.
 
Сопругата на Коби Брајант преку својот инстаграм профил на стори објави од дружбата на Гасол со нејзините деца.
 
 
 
 

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе