НБА

Ентони Дејвис ќе стане слободен агент па за неколку милиони повеќе повторно ќе потпише за ЛА Лејкерс

Ентони Дејвис ќе се откаже од последната година од договорот и ќе стане слободен агент, тој сепак нема да замине од ЛА Лејкерс и повторно ќе потпише за „езерџиите".

Името на Ентони Дејвис често се споменува кога е во прашање трансфер пзарот во НБА. Тој има опција да стане слободен агент, а со тоа и да потпише за друг тим. 

Последните информации велат дека Ентони Дејвис ќе се откаже од последната година од договорот со „езерџиите“ вредна 28,7 милиони долари, но нема да го напушти „Градот на ангелите“. 

Крилото одново ќе потпише за ЛА Лејкерс, сега за неколку милиони повеќе, и во следниот период ќе се преговара за должината на договорот. Во опција е петгодишен договор вреден преку 200 милиони долари, но и краткорочен договор од две години, со кој ќе стане слободен агент во исто време со Леброн Џејмс.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе