НБА

Емотивни сцени: Драгиќ плачеше на клупата затоа што не можеше да игра против Лејкерс (ВИДЕО)

Ѕвездата на Мајами, Горан Драгиќ поради повреда го пропушти и четвртиот натпревар од финалната серија против Лејкерс, тешко го прифати фактот што не може да им помогне на своите соиграчи. 

Горан Драгиќ настапи на првиот меч против Лејкерс, но тогаш се повреди и се уште неможе да се врати.
 
На синоќешниот дуел се појави на загревањето, се обиде да се стави во погон, но не успеа, се загреваше со големи болки и солзи во очите откако сфати дека нема да може да игра и на овој меч.
 
Тешко му беше и кога седеше на клупата, солзите на Драгиќ беа уловени и од камерите.

Релевантните институции покажуваат неподготвеност да го спроведат долгоочекуваниот попис.

повеќе

Економската стратегија има за цел да се реализираат можностите на дигиталната трансформација, да се зајакне соработката во областа на климатските промени, енергетскиот сектор, човечкиот развој и безбедноста на храната.

повеќе

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе