НБА

Дончиќ за три секунди постигна поени, украде топка и даде тројка (ВИДЕО)

На мечот меѓу Далас и Феникс, Лука Дончиќ имаше еден потег кој привлече посебно внимание. 

Далас го загуби мечот против Феникс со 101-109, благодарение на очајната игра во последната четвртина која ја загубија со 19-35.
 
Дончиќ беше најдобар во својот тим, постигна 28 поени и имаше по осум скока и осум асистенции.
 
Но, еден негов потег стана вирален на социјалните мрежи. Кога тој поентираше, останаа уште помалку од три секунди до крајот на четвртината, но и во тој период успеа да украде топка и да постигне тројка.
 
 
Резултати:
 
Далас - Феникс 101:109
Њујорк - Њу Орлеанс 91:102
Голден стејт - Индијана 117:121

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе