НБА

Дончиќ не можеше сам, постигна 45 поени, но Далас загуби (ВИДЕО)

Феникс со 121-114 го доби првиот меч против Далас во кој Лука Дончиќ беше најдобар на теренот, но немаше поддршка од своите соиграчи, серијата со триумф ја отвори и Мајами кој со 106-92 ја совлада Филаделфија. 

Феникс водеше од првата до последната минута од мечот, Далас успеа во последната четвртина само да се избори за пристоен пораз од седум поени разлика.
 
Лука Дончиќ имаше одличен меч, постигна 45 поени, имаше 12 скокови и осум асистенции, но тоа не беше доволно да се оствари победа. Во составот на Феникс најдобар беше Ајтон со 25 поени, Букер реализираше 23.
 
 
И Мајами тргна со победа, тие славеа лесна победа над Филаделфија со 106-92. Хироу со 25 поени беше најефикасен во составот на Мајами, одличен меч имаше Адебајо со 24 поени и 12 скокови. За Филаделфија, Харис реализираше 27.
 
 
Резултати:
 
Мајами - Филаделфија 106:92 (1-0)
Феникс - Далас 121:114 (1-0)
 

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе