НБА

Дончиќ ја доби пресметката со Јокиќ, двајцата мечот го завршија со дабл-дабл (ВИДЕО)

Далас со 103-89 го победи Денвер, Лука Дончиќ и Никола Јокиќ беа најдобри во своите тимови. 

Далас одигра убедлив натпревар, водеше во целиот тек и на крајот запиша лесна победа над Денвер од 14 поени разлика.
 
Лука Дончиќ кој полека се враќа од повредата, постигна 21 поен, имаше 15 асистенции и осум скокови. Најдобар на теренот беше Никола Јокиќ со 27 поени и 16 скокови.
 
 
Резултати:
 
Филаделфија - Хјустон 133:113
Вашингтон - Шарлот 124:121
Бруклин - Мемфис 104:118
Чикаго - Орландо 102:98
Милвоки - Детроит 106:115
Њу Орлеанс - Јута 104:115
Далас - Денвер 103:89
Голден стејт - Мајами 115:108
Портланд - Атланта 136:131
ЛА Клиперс - Минесота 104:122

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе