НБА

Дончиќ и Далас израмнија во серијата со Феникс (ВИДЕО)

Далас со 111:101 го победи Феникс и изедначи на 2-2, ист е резултатот и на дуелот меѓу Филаделфија и Мајами откако домаќините славеа со 116-108. 

Далас ги доби двете домашни средби со Феникс и изедначи на 2-2. Лука Дончиќ со 26 поени и 11 асистенции беше најдобар во составот на домаќините, Фини-Смит реализираше 24. Кај Феникс најдобар беше Букер со 35 поени.
 
 
Филаделфија исто како и Далас, со две домашни победи дојде до израмнување во серијата со Мајами. Синоќа победија со 116-108. Батлер постигна 40 поени за Мајами, но тие не беа доволни, во составот на Филаделфија, Харден постигна 31 поен, Ембид имаше 24 поени и 11 скокови.
 
 
Резултати:
 
Далас - Феникс 111:101 (2-2)
Филаделфија - Мајами 116:108 (2-2)

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе