НБА

Брилијантна партија на Ентони Дејвис, со 55 поени го предводеше Лејкерс до победа (ВИДЕО)

Брилијантна партија на Ентони Дејвис на гостувањето на Лејкерс кај Вашингтон, езерџиите го добија натпреварот со 130-119 и го запишаа третиот триумф по ред. 

По лошиот старт на сезоната, Лејкерс влезе во одлична форма и реди победи. Синоќа го забележа десеттиот триумф оваа сезона откако победи на гостувањето кај Вашингтон.
 
 
Ѕвезда на вечерта беше Ентони Дејвис кој имаше 55 поени и 17 скокови, запиша и три блокади. Добра партија имаше и Леброн Џејмс кој беше втор стрелец со 29 поени. Во составот на Вашингтон, Порзингис постигна 27 поени.
 
Резултати:
 
Њу Орлеанс - Денвер 121:106
Сан Антонио - Феникс 95:133
Бруклин - Бостон 92:103
Детроит - Мемфис 112:122
Њујорк - Кливленд 92:81
Сакраменто - Чикаго 110:101
Вашингтон - ЛА Лејкерс 119:130
Портланд - Индијана 116:100

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе