НБА

Блескава партија на Симонс, испиша клупска историја на Портланд (ВИДЕО)

Портланд со 116-111 победи на гостувањето кај Јута, а ѕвезда на вечерта беше Енферни Симонс кој сруши клупски рекорд. 

Симонс во првата четвртина постигна 23 поени, а на полувремето имаше 33 поени. Тоа е најмногу поени од еден кошаркар на Портланд постигнати во првите 24 минути.
 
На крајот Симонс средбата ја заврши со 45 поени и беше најдобар на теренот. Имаше одлична поддршка и од Грант кој реализираше 33 поени. Најдобар во составот на Јута беше Кларксон со 24 поени.
 
 
Резултати:

ЛА Клиперс - Сакраменто 96:123
Шарлот - Милвоки 96:105
Минесота - Оклахома 128:135
Торонто - Орландо 121:108
Голден стејт - Хјустон 120:101
Јута - Портланд 111:116

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе