НБА

Батлер го предводеше Мајами до победа над Бостон во првиот меч од финалето на истокот (ВИДЕО)

Мајами поведе со 1-0 во финалната серија на истокот откако го совлада Бостон со 118-107, брлијантен меч имаше Батлер кој постигна 41 поен. 

Бостон одлично го почна натпреварот, на полувремето имаше предност од 62-54, но работите се променија во третиот период. Во таа четвртина Мајами направи серија од неверојатни 22-2, го сврте мечот и веќе не го пушти водството. На крајот славеше со 118-107.
 
Батлер со 41 поен и девет скокови беше предводникот на Мајами во оваа победа, во составот на Бостон, Тејтум постигна 29 поени.
 

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе