НБА

Батлер го предводеше Мајами до победа над Бостон во првиот меч од финалето на истокот (ВИДЕО)

Мајами поведе со 1-0 во финалната серија на истокот откако го совлада Бостон со 118-107, брлијантен меч имаше Батлер кој постигна 41 поен. 

Бостон одлично го почна натпреварот, на полувремето имаше предност од 62-54, но работите се променија во третиот период. Во таа четвртина Мајами направи серија од неверојатни 22-2, го сврте мечот и веќе не го пушти водството. На крајот славеше со 118-107.
 
Батлер со 41 поен и девет скокови беше предводникот на Мајами во оваа победа, во составот на Бостон, Тејтум постигна 29 поени.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе