МАКЕДОНЕЦОТ ИМА МИНАТО СО ФАНОВИТЕ НА ПАО

Антиќ: Свирежите од навивачите на Панатенаикос дополнитено ме мотивираат

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ вели дека со навивачите на Панатенаикос има минато и не е изненаден од свирежите кои ги добива, но за него тоа е дополнителна мотивација.

Перо Антиќ со голем успех го носеше дресот на Олимпијакос, лутиот ривал на Панатенаикос, па „зелените“ од Атина добро го паметат Македонецот.
 
Антиќ со Фенербахче за три дена два пати славеше над Панатенаикос во Грција и е на чекор да се пласира на фајнл-фор турнирот во Истанбурл. 
 
Македонецот беше мета на свирежи од навивачите на Панатенаикос, но тој вели дека тоа за него е само дополнителен мотив.
 
„Имаме минато со навивачите на Панатенаикос, па нормално е што ми се лути. Но, јас сакам да играм вакви натпревари, во ваква атмосфера, свирежите само дополнително ме мотивираат“ - вели Антиќ.
 
„Одигравме два натпревари во Атина и два пати победивме, сега серијата се сели во Истанбул и треба да одиграме како да е 0-0 и верувам дека ќе се пласираме на фајнл-фор турнирот кој се игра во Истанбул каде ќе имаме поддршка од нашата публика“.

Дали Борисов ќе го негира својот претходник, поранешниот премиер, генерал Рачо Петров и ќе продолжи да инсистира на заедничка историја која официјална Бугарија упорно настојува да ни ја подметне.

повеќе

Не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување.

повеќе

Инвестицијата за изградба на автопатиштата Штип-Миладиновци и Кичево-Охрид повеќе личи на наш подарок за Кинезите, отколку на вистинска инвестиција.

повеќе