СП 2022

Жиру даде гол, го помина Анри и стана најдобриот стрелец на Франција (ВИДЕО)

Со гол на Оливие Жиру во финишот од првото полувреме, Франција води против Полска со 1-0, ова беше посебен погодок за напаѓачот. 

За Жиру ова беше 52. гол за француската репрезентација со кој го помина Анри на вечната листа и стана најдобар стрелец во историјата на триколорите.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе