Гол за кој долго ќе се зборува

Во македонската трета лига беше постигнат гол од 60 метри! (ВИДЕО)

Капитенот на Љуботен, Дејан Савевски постигна неверојатен погодок во мечот од Третата македонска лига против Зајас, погоди од својата половина.

Савевски се реши да шутира од слободен удар право во голот иако имаше околу 60 метри одалеченост од провитничкиот гол, капитенот на Љуботен не погреши, постигна фантастичен погодок.

Ова е гол од македонската трета лига, тешко дека има сличен ова коло во цела Европа.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе