Се водат преговори

Влаховиќ го сели „нашиот“ Кулушевски во Лондон?!

Дејан Кулушевски е во потрага на нов клуб, последните информации говорат дека Тотнем отворил преговори со Јувентус, а интерес пројавува и Арсенал.

Шведскиот репрезентативец со македонско потекло, Дејан Кулушевски ќе биде првата „жртва“ по трансферот на Душан Влаховиќ во Торино вреден 75 милиони евра.

Офанзивниот фудбалер беше понуден на Милан, но големи се шансите да ја напушти Серија А и да се пресели во Лондон.

Како што пренесува „Атлетик“, Тотнем работи на ангажман на Дејан Кулушевски, „спарси“ сакаат да го донесат на позајмица со опција или обврска за перманентен трансфер.

Интерес за неговите услуги пројавува и Арсенал, се говори дека утрово имало конференциска врска помеѓу спортскиот директор на Јувентус, Федерико Керубини и неговиот колега од таборот на „топчиите“, Еду.

Тема на разговор биле неколку фудбалери, Јувентус се распрашувал за Пјер Емерик Обамејанг, а Арсенал за Дејан Кулушевски и Артур.

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе