Легендарниот Џон Бон Џови ги издаде „баварците“

Виски и пиво е тајната на Баерн Минхен за големата победа над Челси

Светската рок ѕвезда, Џон Бон Џови раскажа неверојатна приказна, во понеделникот вечерва седел со играчите на Баерн Минхен во бар и тврди дека тие пиеле виски и пиво.

„Баварците“ синоќа го надиграа Челси среде Лондон, триумфираа со 0-3 и со една нога веќе се во четвртфинале од Лигата на шампионите. Победата изгледа уште поимпресивна по неверојатната приказна која ја раскажа Џон Бон Џови.
 
Светската рок ѕвезда како гостин на Токспорт откри дека во понеделникот вечерта имал некоја работа во хотелот во кој престојувала и експедицијата на Баерн Минхен и во барот седел со фудбалерите кои пак се релаксирале со виски и пиво.
 
„Имав некоја работа и во барот ги сретнав играчите на Баерн. Со помош на виски и пиво го надиграа Челси. Не се шегувам, со сигурност тврдам дека момците од Баерн пиеја виски и убаво се забавува, и потоа истрчаа на теренот и го растурија Челси“ – вели Џон Бон Џови.
 
„Со ова сигурно ќе им направам големи проблеми на сите!“

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе