Серија А

Венеција не можеше до ново изненадување, Интер дојде на бод до Милан и Наполи (ВИДЕО)

Интер без многу проблеми стигна до триумф од 0-2 на гостувањето кај Венеција, „нероаѕурите" се доближија на бод до Милан и Наполи.

Венеција покажа дека пред своите фанови може да им ги помати сметките на фаворите, славеше во дуелите со Фиорентина и Рома, но вечерва не можеше ништо против актуелниот шампион.

Интер без многу проблеми стигна до триумф од 0-2, ги однесе трите бода и се доближи на минус еден во однос на Милан и Наполи.

Резултатот го отвори Чалханоглу, Турчинот прецизно биеше од 25 метри за 0-1 во 34. минута од мечот. „Нероаѕурите“ потоа пропуштија неколку добри шанси за победата да биде потврдена длабоко во судиското надополнување. Судијата со помош на ВАР покажата на белата точка а Лаутаро Мартинез реализираше за 0-2.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе