Ново име во „црвено-црниот“ дрес

Вардар го промовираше четвртото засилување

Вардар попладнево го промовираше четвртото засилување за новата сезона, Филип Јаневски стави потпис на двегодишен договор со „црвено-црните".

Вардар продолжува со креирање на тимот за новата сезона, денеска беше објавено името на четвртото засилување.

„Црвено-црните“ потпишаа со Филип Јаневски, кој доаѓа од редвоите на градскиот ривал Скопје.

Фудбалерот од средниот ред, кој минатата сезона постигна 3 погодока и забележа 3 асистенции во првата лига, се обврза на две години со Вардар.

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе