Ново име во „црвено-црниот“ дрес

Вардар го промовираше четвртото засилување

Вардар попладнево го промовираше четвртото засилување за новата сезона, Филип Јаневски стави потпис на двегодишен договор со „црвено-црните".

Вардар продолжува со креирање на тимот за новата сезона, денеска беше објавено името на четвртото засилување.

„Црвено-црните“ потпишаа со Филип Јаневски, кој доаѓа од редвоите на градскиот ривал Скопје.

Фудбалерот од средниот ред, кој минатата сезона постигна 3 погодока и забележа 3 асистенции во првата лига, се обврза на две години со Вардар.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе