Премиерлига

ВАР четири пати го изнервира Ливерпул, само бод за црвените кај Брајтон (ВИДЕО)

Ливерпул беше на чекор до победа од гостувањето кај Барнли, но домаќините со гол во судиското продолжение дојдоа до бод, ВАР дури четири пати не му одеше во прилог на тимот на Клоп. 

По преглед од ВАР, Брајтон доби пенал во 20. минута, но Мопеј го промаши целиот гол и резултатот остана 0-0.
 
Во 34. минута Салах даде гол, сепак по прегледувањето на ВАР беше досуден офсајд, погодокот беше поништен. 
 
По 15 минути игра Диого Жота постигна гол и му донесе водство на Ливерпул од 1-0.
 
Во 84. минута црвените уште еднаш погодија, Мане даде гол, но по преглед на ВАР снимката и овој гол им беше поништен поради офсајд.
 
Течеше судиското продолжение кога уште еднаш ВАР реагираше, беше досуден пенал за Брајтон кој овој пат го реализираше Грос за конечни 1-1.
 
Ливерпул со овој бод се искачи на првото место на табелата, но таму ќе престојува само до утре кога ќе биде симнат од Челси или Тотнем без разлика како ќе заврши тој натпревар.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе