УЕФА забранува политички скандирања на трибините

УЕФА покрена постапка, Фенербахче ќе добие казна поради Владимир Путин

Фенербахче ќе биде казнает поради однесувањето на своите навивачи кои со името на рускиот претседател Владимир Путин ги провоцираа фудбалерите на Динамо Киев. 

За време на вчерашниот натпревар од квалификациите во Лигата на шампионите меѓу Фенербахче и Динамо Киев, домашните навивачи на трибините скандираа „Владимир Путин“ со цел да ги испровоцираат гостите од Украина.
 
УЕФА веднаш започна постапка за овој случај и се верува дека Фенербахче сигурно ќе добие казна, нејасно е само колку тешка ќе биде таа.
 
Од друга страна пак УЕФА се уште нема соопштени дека отворила случај против Динамо Загреб и Шкупи. Навивачите на двете екипи и на двата натпревари скандираа „Убиј го Србинот“.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе