Очекуван избор

УЕФА ги одреди најдобрите, наградите завршија кај Бензема и Анчелоти

Карим Бензема е фудбалер на годината, а Карло Анчелоти е тренер на годината во изборот на Европската куќа на фудбалот.

УЕФА ја искористи ждрепката за групната фаза во Лигата на шампиони за да ги прогласи најдобрите во годината.

Кај фудбалерите, наградата ја доби Карим Бензема, напаѓачот на Реал Мадрид имаше извонредна сезона со 15 погодока во Лигата на шампионите и 27 во Ла Лига.

Кај фудбалерите, наградата ја доби Карло Анчелоти, кој го предводеше Реал Мадрид до двојна круна и триумф во Ла Лига и Лигата на шампиони.

Во женска конкуренција, Алеша Путељас од Барселона е избрана за најдобра во годината, додека пак селекторката на Англија, Сарина Вигман е прогласена за тренер на годината.

 

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе