Лига Европа

Убедлива победа на Црвена звезда, маестрален гол на Канга (ВИДЕО)

Црвена звезда со убедливи 4-1 го победи тимот на Ференцварош, а голот на Канга треба да се види повеќе пати. 

Црвена звезда со два гола на Канга и по еден на Митровиќ и Катаи, дојде до убедлив триумф над Ференцварош.
 
Голот на Канга во 60. минута за 4-0, беше посебна приказна:
 

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе