Односите помеѓу двајцата биле затегнати

Тухел се чудел, газдата Тод Боли му рекол дека треба да игра со 4-4-3 формација!?

Медиумите од Англија пренесуваат дека Томас Тухел бил зачуден кога новиот сопственик на Челси, Тод Боли му кажал дека треба да игра со формација 4-4-3, односно со еден играч повеќе од дозволеното.

По поразот од Динамо Загреб во Лигата на шампиони, Челси се раздели со Томас Тухел а медиумите шпекулираа дека отказот се крчкал со недели.

Според пишувањта на Атлетик, односните помеѓу Томас Тухел и новиот сопственик Тод Боли биле затегнати и двајцата имале недоразбирања.

Наводно Германецот останал да се чуди кога по еден состанок на кој се разговарало за тоа кои играчи треба да бидат купени, Тод Боли предложил Челси да игра со формација 4-4-3.

Томас Тухал и да сакал не можел да го послуша газдата бидејќи во оваа формација има еден играч повеќе од дозволеното.

Кога медиумите ги запрашале одговорните во Челси за овој гаф на Тод Боли, добиле одговор дека нема вистина во сето ова.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе