Тухел е под притисок, ПСЖ разгледува опции за негов наследник

ПСЖ го губи трпението со Томас Тухел, францускиот клуб планира да се раздели со германскиот стратег доколку тој не донесе успех во Лигата на шампионите оваа сезона. 

Целта на ПСЖ е трофејот во Лигата на шампионите, но не само што не успеваат да дојдат до него, туку не можат ни да му се доближат.
 
„Газета дело Спорт“ пишува дека ПСЖ во Италија ќе го бара наследникот на Тухел, а опциите се две.
 
Примарната цел е Масимо Алегри, а втор кандидат е Маурицио Сари доколку тој добие отказ.
 
Алегри е без работа од завршувањето на минатата сезона, тој често се поврзува со тимови од Премиерлигата, најмногу со Манчестер јунајтед, но се уште нема ништо конкретно за неговата иднина.
 
Јувентус го посакува Пеп Гвардиола и доколку успее да стигне до него, тогаш Маурицио Сари ќе стане минато.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе