Премиерлига

Тухел дебитираше на клупата на Челси, но сините повторно разочараа

Томас Тухел дебитираше на клупата на Челси и се увери дека ќе му биде потребна работа за да ги врати сините на победничките патеки, одигра само 0-0 против Вулвс. 

Челси одигра неубедлив меч во дебито на Тухел, сините дури во финишот од мечот почнаа да создаваат шанси, но и тие не беа доволно добри.
 
Уште едно бледо издание на Челси, а Тухел се увери дека ќе треба добро да ги засука ракавите за да ги разигра играчите и на раководството да му го даде тоа што го бара.
 
Многу поефикасно беше на мечот меѓу Барнли и Астон Вила кој го добија домаќините со 3-2.
 
Астон Вила двапати водеше со голови на Воткинс и Грилиш, но Барнли најпрво двапати израмнуваше со погодоци на Ми и Мекнеил, а Вуд на десет минути пред крајот ја донесе победата.

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе