Премиерлига

Тухел дебитираше на клупата на Челси, но сините повторно разочараа

Томас Тухел дебитираше на клупата на Челси и се увери дека ќе му биде потребна работа за да ги врати сините на победничките патеки, одигра само 0-0 против Вулвс. 

Челси одигра неубедлив меч во дебито на Тухел, сините дури во финишот од мечот почнаа да создаваат шанси, но и тие не беа доволно добри.
 
Уште едно бледо издание на Челси, а Тухел се увери дека ќе треба добро да ги засука ракавите за да ги разигра играчите и на раководството да му го даде тоа што го бара.
 
Многу поефикасно беше на мечот меѓу Барнли и Астон Вила кој го добија домаќините со 3-2.
 
Астон Вила двапати водеше со голови на Воткинс и Грилиш, но Барнли најпрво двапати израмнуваше со погодоци на Ми и Мекнеил, а Вуд на десет минути пред крајот ја донесе победата.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе