Серија А

Третпат во својата историја Интер победува пет меча по ред без примен гол во Серија А (ВИДЕО)

Интер игра во фантастична форма и го држи врвот во Серија А, нероазурите вечерва победија на гостувањето кај Салернитана со 5-0. 

Интер немаше никакви проблеми да ги освои трите бодови од Салерно, дека тимот на Инзаги нема да има тешка задача најави Перишиќ уште во 11. минута кога погоди за водство од 1-0.
 
Во 33. минута Думфрис зголеми на 2-0, со тој резултат се отиде на одморот.
 
По седум минути игра во второто полувреме Алексис Санчез погоди за 3-0, а до крајот на мечот погодија и Лаутаро Мартинез и Гаљардини за конечна победа од 5-0.
 
Ова беше петти натпревар по ред во Серија А како Интер победува без да прими гол, такво нешто им се случило само уште во 1989 и 1996 година.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе