Трансферот е договорен

Трабзонспор ќе биде новиот клуб на Енис Барди

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди ќе биде нов фудбалер на турскиот шампион Трабзонспор, трансферот ќе биде комплетиран во наредните денови. 

„Марка“ тврди дека Леванте и Трабзонспор постигнале договор за трансфер на Барди. Турскиот клуб за да го плати македонскиот фудбалер ќе плати околу три милиони евра плус бонуси.
 
И Барди веќе ги договорил личните услови со Трабзонспор, па во наредните денови ќе ги помине медицинските тестови и ќе стави потпис на договор, кој веројатно ќе биде тригодишен.
 
Во Турција ова лето се пресели и Езгјан Алиоски, тој ќе го носи дресот на Фенербахче и ќе биде голем ривал на Барди и Трабзон.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе