Македонецот и официјално е дел од турскиот шампион

Трабзонспор го промовираше Барди (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди од денеска и официјално е фудбалер на турскиот шампион Трабзонспор. 

Барди вчера ги помина медицинските тестови и стави потпис на тригодишен договор. Ќе заработува 1,5 милиони евра по сезона.
 
Енис Барди ќе го носи дресот со број 29.
 
Тој денеска и официјално беше промовиран во ново засилување на Трабзонспор.

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе