Карабао Куп

Тотнем е првиот финалист во Карабао купот (ВИДЕО)

Тотнем со 2-0 го победи Брентфорд во првото полуфинале од Карабао купот, Жозе Мурињо е на еден меч до првиот трофеј со Спарс. 

Тотнем ја оправда улогата на фаворит против Брентфорд, победи и се пласираше во финалето од Карабао купот.
 
Мечот беше рано отворен, по убав центаршут на Регилон, Сисоко погоди со глава за водство од 1-0.
 
Во продолжението Тотнем можеше да го зголеми водството, но имаше и периоди кога Брентфорд беше многу блиску до израмнување.
 
Гостите во 63. минута постигнаа и гол, но погодокот беше поништен со ВАР поради офсајд.
 
Седум минути подоцна Сон по асистенција на Ндомбеле постигна гол за 2-0 и ги реши сите дилеми околу победникот.
 
Во 84. минута Брентфорд остана и со фудбалер помалку поради црвен картон на Дасилва по еден остар старт врз Хојбјерг.
 
Во финалето Тотнем ќе игра против Манчестер, а утре ќе дознае дали тоа ќе биде Сити или Јунајтед.

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе