Фудбалерите на Арсенал беа гневни на Македонецот

Тирни сакаше физички да се пресмета со Алиоски, соиграчите го смируваа (ВИДЕО)

Киран Тирни сакаше да се тепа со Езгјан Алиоски по последниот судиски свиреж, но неговите соиграчи го смируваа и вербалниот инцидент не прерасна во физичка пресметка.

Лидс и Арсенал одиграа без голови 0-0, во центарот на вниманието беше македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

 
Тој изнуди црвен картон од Пепе, а потоа и го повреди Сака, па играчите на Арсенал имаа зошто да бидат бесни по крајот на мечот. 
 
Најнервозен беше Тирни кој размени неколку зборови со Алиоски па тргна да се тепа, сепак неговите соиграчи го смирија.

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе