Стратегот сака да го ангажира офанзивецот овој месец

Тен Хаг во судир со раководството на Манчестер јунајтед околу желбата да донесе засилување од Челси

Ерик Тен Хаг сака да го донесе Хаким Зијеш на Олд Трафорд, но раководството на Манчестер јунајтед смета дека фудбалерот не е доволно квалитетен и го блокира трансферот.

Антони од Ајакс се посочуваше како една од трансфер желбите на Ерик Тен Хаг, но Ајакс не сака да слушне за продажба на својата млада ѕвезда и постави цена од 100 милиони евра, сума која „ѓаволите" немаат намера да ја платат.

Новинарот Набил Џелит сега вели дека Ерик Тен Хаг се насочил кон поранешен фудбалер на Ајакс и побарал до крајот на месецот да биде ангажиран Хаким Зијеш, кој сега е дел од Челси.

Сепак, раководството на „ѓаволите“ и луѓето кои се задолжени за ангажман на нови играчи сметаат дека Марокaнецот не е доволно квалитетен и го блокираат трансферот.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе