Новиот тренер на „ѓаволите“ реши една дилема

Тен Хаг: Роналдо е џин, секако дека сакам да остане во Манчестер јунајтед

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг прв пат јавно проговори за иднината на Кристијано Роналдо и вели дека сака Португалецот да остане на Олд Трафорд.

Изминатиов период имаше многу гласини дека Кристијано Роналдо ќе треба да си побара нов клуб бидејќи не се вклопува во плановите и замислите на Ерик тен Хаг.

Во разговор со Де Телеграф, новиот тренер на Манчестер јунајтед прв пат јавно проговори за ЦР7 и порача дека сака напаѓачот да остане на Олд Трафорд.

„Со нетрпение чекам да работам со него. Роналдо е џин, погледнете само што се има освоено и се уште е амбициозен. Секако дека сакам да остане. Оваа година беше многу важен за Манчестер јунајтед, има одлична статистика“ – вели Холанѓанецот.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе