Новиот тренер на „ѓаволите“ реши една дилема

Тен Хаг: Роналдо е џин, секако дека сакам да остане во Манчестер јунајтед

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг прв пат јавно проговори за иднината на Кристијано Роналдо и вели дека сака Португалецот да остане на Олд Трафорд.

Изминатиов период имаше многу гласини дека Кристијано Роналдо ќе треба да си побара нов клуб бидејќи не се вклопува во плановите и замислите на Ерик тен Хаг.

Во разговор со Де Телеграф, новиот тренер на Манчестер јунајтед прв пат јавно проговори за ЦР7 и порача дека сака напаѓачот да остане на Олд Трафорд.

„Со нетрпение чекам да работам со него. Роналдо е џин, погледнете само што се има освоено и се уште е амбициозен. Секако дека сакам да остане. Оваа година беше многу важен за Манчестер јунајтед, има одлична статистика“ – вели Холанѓанецот.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе