Тренерот сметал дека напаѓачот претерал со критиките

Тен Хаг им порачал на директорите: Роналдо никогаш повеќе не треба да заигра за Манчестер јунајтед!

Според пишувањата на ЕСПН, Ерик тен Хаг имал состанок со неколку директори на Манчестер јунајтед, тренерот порачал дека Кристијано Роналдо никогаш повеќе не треба да заигра за клубот.

Кристијано Роналдо и понатаму е топ тема во светот на фудбалот, се објавуваат нови исечоци од интервјуто со Пирс Морган, денеска беа споделени критиките кои Португалецот ги има за семејството Глејзер.

Како што пренесува ЕСПН, Ерик тен Хаг вчера имал средба со ко-претседателот Џоел Глејзер, извршниот директор Ричард Арнолд и директрот за фудбал Џон Мурту.

Тренерот им порачал дека Кристијано Роналдо нигакош повеќе не треба да заигра за Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг сметал дека Португалецот претерал со критиките и нема ништо против да му биде раскинат договорот.

Во меѓувреме, Сан исто така пишува дека се поизвесно е дека „ѓаволите“ се подготвени да го „искинат“ договорот на Кристијано Роналдо и да ја прекинат соработката со напаѓачот.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе