Манчестер јунајтед

Тајниот напиток кој му носи успех на Бруно Фернандеш (ВИДЕО)

Бруно Фернандеш и вечерва блескаше во дресот на Манчестер јунајтед, даде два гола, па Солшер го извади за да го одмори откако стана јасно дека ќе победа, она што беше интересно е напитокот на Португалецот. 

Откако беше заменет, Бруно Фернандеш седна на првиот ред од трибината и си зема шише со млеко. 
 
Ретко се гледа фудбалер да пие млеко на сред натпревар, па коментаторите на „Скај Спортс“ го искоментираа како тајниот напиток на Бруно Фернандеш за успех во Премиерлигата.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе