Лига на нации

Свирежи за бугарската химна и бугарските фудбалери (ВИДЕО)

Атмосферата на Арената „Тодор Проески“ во Скопје не беше најгостопримлива за бугарската фудбалска репрезентација, од трибините се слушаа силни свирежи при интонирањето на химната на Бугарија. 

Емоциите на навивачите кон источниот сосед беа поголеми од апелите на селекторот и нашите фудбалери за фер и коректна атмосфера.
 
Бугарските фудбалери добија свирежи кога излегоа да се загреваат, нивната химна беше исвиркана, а чести беа извиците „Бугари-Татари“.
 

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе