Гркот се „извади од памет“

Страв лозје чува: Реакцијата на Манолас и лавот е хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

На почетокот од оваа година, Костас Манолас го напушти Наполи и се врати во Олимпијакос, но не издржа ниту една година во родната Грција и овој месец се реши за авантура во Обединетите Арапски Емирати.

Дефанзивецот потпиша со Ал Шарџа, клубот кој претходно успеа да ги донесе Миралем Пјаниќ и Пако Алкасер.

Костас Манолас е звучно засилување, па Ал Шарџа сакаше да направи спектакуларна промоција и на теренот донесе лав. Сепак, снимањето на видето не одеше според планот, Костас Манолас се „извади од памет“ од рикот на животното и тргна да бега.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе